Artagnan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Artagnan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Artagnan is located in Franca
Artagnan
Artagnan
43°24′13″V 0°04′36″L / 43.4036°V 0.0767°L / 43.4036; 0.0767Koordinatat: 43°24′13″V 0°04′36″L / 43.4036°V 0.0767°L / 43.4036; 0.0767
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Vic-en-Bigorre
Ndërbashkësia Vic-Montaner
Kryetari Olivier Baccialone
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.94 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 489 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65500
INSEE 65035


Artagnan është një komunëFrancë. Artagnan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 489 banorë dhe sipërfaqe 4.94 km².

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Artagnan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale