Artalens-Souin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artalens-Souin
Komunë
noform
Pamje nga Artalens-Souin
Stema_figura
Vendndodhja
Artalens-Souin is located in Franca
Artalens-Souin
Artalens-Souin
42°58′33″V 0°02′45″P / 42.9758°V 0.0458°P / 42.9758; -0.0458Koordinatat: 42°58′33″V 0°02′45″P / 42.9758°V 0.0458°P / 42.9758; -0.0458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Argelès-Gazost
Ndërbashkësia Vallée d'Argelès-Gazost
Kryetari Andrée Dulout
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.9 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 103 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65400
INSEE 65036


Artalens-Souin është një komunëFrancë. Artalens-Souin bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 3.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]