Artannes-sur-Thouet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artannes-sur-Thouet
Komunë
Vendndodhja
Artannes-sur-Thouet is located in Franca
Artannes-sur-Thouet
Artannes-sur-Thouet
47°12′00″V 0°05′37″P / 47.2°V 0.0936°P / 47.2; -0.0936Koordinatat: 47°12′00″V 0°05′37″P / 47.2°V 0.0936°P / 47.2; -0.0936
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Maine-et-Loire
Qarku Arrondissement Saumur
Kantoni Saumur-Sud
Ndërbashkësia Saumur Loire Développement
Kryetari Didier Rousseau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.61 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 442 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49260
INSEE 49011


Artannes-sur-Thouet është një komunëFrancë. Artannes-sur-Thouet bën pjesë në departamentin Maine-et-Loirerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 442 banorë dhe sipërfaqe 6.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]