Artenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artenay
Komunë
noform
Pamje nga Artenay
Stema_figura
Vendndodhja
Artenay is located in Franca
Artenay
Artenay
48°04′59″V 1°52′45″L / 48.0831°V 1.8792°L / 48.0831; 1.8792Koordinatat: 48°04′59″V 1°52′45″L / 48.0831°V 1.8792°L / 48.0831; 1.8792
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Orléans
Kantoni Artenay
Ndërbashkësia Pays Loire Beauce
Kryetari Pascal Gudin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.5 km2
Popullsia 1828 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45410
INSEE 45008


Artenay është një komunëFrancë. Artenay bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1828 banorë dhe sipërfaqe 20.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artenay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale