Arthez-d'Asson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthez-d'Asson
Komunë
noform
Pamje nga Arthez-d'Asson
Vendndodhja
Arthez-d'Asson is located in Franca
Arthez-d'Asson
Arthez-d'Asson
43°05′27″V 0°15′03″P / 43.0908°V 0.2508°P / 43.0908; -0.2508Koordinatat: 43°05′27″V 0°15′03″P / 43.0908°V 0.2508°P / 43.0908; -0.2508
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Nay-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Nay
Kryetari Jean-Jacques Laffitte
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.32 km2
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Popullsia 501 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64800
INSEE 64058


Arthez-d'Asson është një komunëFrancë. Arthez-d'Asson bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 501 banorë dhe sipërfaqe 7.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]