Arthez-de-Béarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthez-de-Béarn
Komunë
Vendndodhja
Arthez-de-Béarn is located in Franca
Arthez-de-Béarn
Arthez-de-Béarn
43°27′56″V 0°36′52″P / 43.4656°V 0.6144°P / 43.4656; -0.6144Koordinatat: 43°27′56″V 0°36′52″P / 43.4656°V 0.6144°P / 43.4656; -0.6144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Arthez-de-Béarn
Ndërbashkësia Lacq-Orthez
Kryetari Philippe Garcia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.92 km2
Lartësia 207 m (m.n.d.)
Popullsia 1759 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64370
INSEE 64057


Arthez-de-Béarn është një komunëFrancë. Arthez-de-Béarn bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1759 banorë dhe sipërfaqe 27.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]