Arthies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthies
Komunë
noform
Pamje nga Arthies
Vendndodhja
Arthies is located in Franca
Arthies
Arthies
49°05′46″V 1°47′29″L / 49.0961°V 1.7914°L / 49.0961; 1.7914Koordinatat: 49°05′46″V 1°47′29″L / 49.0961°V 1.7914°L / 49.0961; 1.7914
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Pontoise
Kantoni Magny-en-Vexin
Ndërbashkësia Vexin - Val de Seine
Kryetari Michel Fleurier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Popullsia 288 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95024


Arthies është një komunëFrancë. Arthies bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 288 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 7.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arthies – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale