Arthon-en-Retz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arthon-en-Retz
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Arthon-en-Retz is located in Franca
Arthon-en-Retz
Arthon-en-Retz
47°07′02″V 1°56′15″P / 47.1172°V 1.9375°P / 47.1172; -1.9375Koordinatat: 47°07′02″V 1°56′15″P / 47.1172°V 1.9375°P / 47.1172; -1.9375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Saint-Nazaire
Kantoni Pornic
Ndërbashkësia Pornic Agglo Pays de Retz
Kryetari Joseph Laigre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.24 km2
Popullsia 3629 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44320
INSEE 44005


Arthon-en-Retz është një komunëFrancë. Arthon-en-Retz bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 3629 banorë dhe sipërfaqe 39.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]