Artigueloutan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigueloutan
Komunë
noform
Pamje nga Artigueloutan
Vendndodhja
Artigueloutan is located in Franca
Artigueloutan
Artigueloutan
43°16′33″V 0°14′42″P / 43.2758°V 0.245°P / 43.2758; -0.245Koordinatat: 43°16′33″V 0°14′42″P / 43.2758°V 0.245°P / 43.2758; -0.245
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Pau-Est
Ndërbashkësia Pau-Pyrénées
Kryetari Michèle Laban-Winograd
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.12 km2
Lartësia 251 m (m.n.d.)
Popullsia 914 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64420
INSEE 64059


Artigueloutan është një komunëFrancë. Artigueloutan bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 914 banorë dhe sipërfaqe 8.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]