Artiguelouve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artiguelouve
Komunë
noform
Pamje nga Artiguelouve
Stema_figura
Vendndodhja
Artiguelouve is located in Franca
Artiguelouve
Artiguelouve
43°19′07″V 0°28′26″P / 43.3186°V 0.4739°P / 43.3186; -0.4739Koordinatat: 43°19′07″V 0°28′26″P / 43.3186°V 0.4739°P / 43.3186; -0.4739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Lescar
Ndërbashkësia Miey de Béarn
Kryetari Jean-Marc Denax
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.74 km2
Lartësia 156 m (m.n.d.)
Popullsia 1544 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64230
INSEE 64060


Artiguelouve është një komunëFrancë. Artiguelouve bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1544 banorë dhe sipërfaqe 10.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]