Artiguemy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artiguemy
Komunë
noform
Pamje nga Artiguemy
Stema_figura
Vendndodhja
Artiguemy is located in Franca
Artiguemy
Artiguemy
43°07′40″V 0°14′50″L / 43.1278°V 0.2472°L / 43.1278; 0.2472Koordinatat: 43°07′40″V 0°14′50″L / 43.1278°V 0.2472°L / 43.1278; 0.2472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Lannemezan
Ndërbashkësia Les Baronnies
Kryetari Bruno Fourcade
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.97 km2
Lartësia 484 m (m.n.d.)
Popullsia 84 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65130
INSEE 65037


Artiguemy është një komunëFrancë. Artiguemy bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 84 banorë dhe sipërfaqe 2.97 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]