Artigues, Hautes-Pyrénées

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artigues
Komunë
noform
Pamje nga Artigues
Stema_figura
Vendndodhja
Artigues is located in Franca
Artigues
Artigues
43°04′32″V 0°00′11″L / 43.0756°V 0.0031°L / 43.0756; 0.0031Koordinatat: 43°04′32″V 0°00′11″L / 43.0756°V 0.0031°L / 43.0756; 0.0031
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Lourdes-Est
Ndërbashkësia Baronnie des Angles
Kryetari Didier Mitaut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.46 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 24 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65038


Artigues është një komunëFrancë. Artigues bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 24 banorë dhe sipërfaqe 1.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]