Artins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Artins
Komunë
noform
Pamje nga Artins
Stema_figura
Vendndodhja
Artins is located in Franca
Artins
Artins
47°44′45″V 0°44′27″L / 47.7458°V 0.7408°L / 47.7458; 0.7408Koordinatat: 47°44′45″V 0°44′27″L / 47.7458°V 0.7408°L / 47.7458; 0.7408
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loir-et-Cher
Qarku Arrondissement Vendôme
Kantoni Montoire-sur-le-Loir
Ndërbashkësia Pays de Ronsard
Kryetari Henri Daumas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.72 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 295 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41800
INSEE 41004


Artins është një komunëFrancë. Artins bën pjesë në departamentin Loir-et-Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 295 banorë dhe sipërfaqe 11.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Artins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale