Arudy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arudy
Komunë
noform
Pamje nga Arudy
Stema_figura
Vendndodhja
Arudy is located in Franca
Arudy
Arudy
43°06′25″V 0°25′37″P / 43.1069°V 0.4269°P / 43.1069; -0.4269Koordinatat: 43°06′25″V 0°25′37″P / 43.1069°V 0.4269°P / 43.1069; -0.4269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Arudy
Ndërbashkësia La Vallée d'Ossau
Kryetari Claude Aussant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.23 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 2230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64260
INSEE 64062


Arudy është një komunëFrancë. Arudy bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 2230 banorë dhe sipërfaqe 28.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arudy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale