Arue, French Polynesia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arue
Komunë
Vendndodhja
Arue is located in Franca
Arue
Arue
17°30′58″J 149°30′42″P / 17.5161°J 149.5117°P / -17.5161; -149.5117Koordinatat: 17°30′58″J 149°30′42″P / 17.5161°J 149.5117°P / -17.5161; -149.5117
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Kryetari Philip Schyle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.45 km2
Popullsia 9458 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 98701
INSEE 98712


Arue është një komunëFrancë. Arue bën pjesë në departamentinrajonit . Komuna ka një popullsi prej 9458 banorë (regjistrimi August 2007 census) dhe sipërfaqe 21.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]