Arviat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Arviat (kthjellim).


Arviat
Arviat - ᐊᕐᕕᐊᑦ
—  qytet  —
Pamje nga Arviat

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Rajoni Kivalliq
Statistika dhe Territori
Koordinatat 61°6′29″V 94°3′25″P / 61.10806°V 94.05694°P / 61.10806; -94.05694 (Arviat)Koordinatat: 61°6′29″V 94°3′25″P / 61.10806°V 94.05694°P / 61.10806; -94.05694 (Arviat)
Lartësia 0 m (n.n.d)
Sipërfaqja 132 km2
Popullsia 2,06 banorë 2006
Dendësia 0,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Kodi Postar X0C 0E0
Vendndodhja
Arviat is located in Kanadaja
Arviat
Arviat

Arviat është një qytetRajoni Kivalliq, provinca Nunavut, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 132 km² dhe popullsi 2.06 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arviat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut