Arvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arvillers
Komunë
Vendndodhja
Arvillers is located in Franca
Arvillers
Arvillers
44°06′26″V 0°04′33″L / 44.1072°V 0.0758°L / 44.1072; 0.0758Koordinatat: 44°06′26″V 0°04′33″L / 44.1072°V 0.0758°L / 44.1072; 0.0758
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Moreuil
Ndërbashkësia Communauté de communes Avre Luce Moreuil
Kryetari Yves Cottard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.68 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 737 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80910
INSEE 80031


Arvillers është një komunëFrancë. Arvillers bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 737 banorë dhe sipërfaqe 12.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]