Arzacq-Arraziguet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzacq-Arraziguet
Komunë
noform
Pamje nga Arzacq-Arraziguet
Stema_figura
Vendndodhja
Arzacq-Arraziguet is located in Franca
Arzacq-Arraziguet
Arzacq-Arraziguet
43°32′12″V 0°24′41″P / 43.5367°V 0.411389°P / 43.5367; -0.411389Koordinatat: 43°32′12″V 0°24′41″P / 43.5367°V 0.411389°P / 43.5367; -0.411389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Arzacq-Arraziguet
Ndërbashkësia CC du Canton d'Arzacq
Kryetari Henri Fam
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.26 km2
Lartësia 224 m (m.n.d.)
Popullsia 1010 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64410
INSEE 64063


Arzacq-Arraziguet është një komunëFrancë. Arzacq-Arraziguet bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1010 banorë dhe sipërfaqe 15.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]