Arzenc-d'Apcher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzenc-d'Apcher
Komunë
noform
Pamje nga Arzenc-d'Apcher
Vendndodhja
Arzenc-d'Apcher is located in Earth
Arzenc-d'Apcher
Arzenc-d'Apcher (Earth)
44°51′08″V 3°07′10″L / 44.85222°V 3.11944°L / 44.85222; 3.11944Koordinatat: 44°51′08″V 3°07′10″L / 44.85222°V 3.11944°L / 44.85222; 3.11944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Fournels
Ndërbashkësia Hautes Terres
Kryetari André Chauvet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.88 km2
Lartësia 1100 m (m.n.d.)
Popullsia 49 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48310
INSEE 48007


Arzenc-d'Apcher është një komunëFrancë. Arzenc-d'Apcher bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 49 banorë dhe sipërfaqe 7.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]