Arzviller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arzviller
Komunë
noform
Pamje nga Arzviller
Stema_figura
Vendndodhja
Arzviller is located in Franca
Arzviller
Arzviller
46°02′39″V 6°37′56″L / 46.0442°V 6.6322°L / 46.0442; 6.6322Koordinatat: 46°02′39″V 6°37′56″L / 46.0442°V 6.6322°L / 46.0442; 6.6322
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Phalsbourg
Ndërbashkësia Pays de Phalsbourg
Kryetari Michel Carabin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.21 km2
Lartësia 320 m (m.n.d.)
Popullsia 526 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57405
INSEE 57033


Arzviller është një komunëFrancë. Arzviller bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 526 banorë dhe sipërfaqe 5.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]