Asato Miyagawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asato Miyagawa
Të dhënat personale
Emri i plotëAsato Miyagawa
Data e lindjes (1998-02-24) 24 Shkurt, 1998 (22 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualNippon TV Beleza
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Nippon TV Beleza
Ekipi kombëtar
2019–Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Asato Miyagawa (宮川 麻都 Miyagawa Asato?, lindur më 24 Shkurt 1998) është një futbolliste japoneze.[1]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 9 0
Gjithsej 9 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]