Ascain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ascain
Komunë
noform
Pamje nga Ascain
Stema_figura
Vendndodhja
Ascain is located in Franca
Ascain
Ascain
43°10′17″V 1°15′14″P / 43.1714°V 1.2539°P / 43.1714; -1.2539Koordinatat: 43°10′17″V 1°15′14″P / 43.1714°V 1.2539°P / 43.1714; -1.2539
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Jean-de-Luz
Ndërbashkësia Sud Pays Basque
Kryetari Jean-Louis Fournier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.27 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 4001 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64310
INSEE 64065


Ascain është një komunëFrancë. Ascain bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 4001 banorë dhe sipërfaqe 19.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ascain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale