Ascarat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ascarat
Komunë
noform
Pamje nga Ascarat
Stema_figura
Vendndodhja
Ascarat is located in Franca
Ascarat
Ascarat
43°10′17″V 1°15′14″P / 43.1714°V 1.2539°P / 43.1714; -1.2539Koordinatat: 43°10′17″V 1°15′14″P / 43.1714°V 1.2539°P / 43.1714; -1.2539
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry
Ndërbashkësia Garazi-Baïgorri
Kryetari Jean-Michel Galant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.82 km2
Lartësia 161 m (m.n.d.)
Popullsia 312 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64220
INSEE 64066


Ascarat është një komunëFrancë. Ascarat bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 312 banorë dhe sipërfaqe 5.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ascarat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale