Aschères-le-Marché

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aschères-le-Marché
Komunë
noform
Pamje nga Aschères-le-Marché
Stema_figura
Vendndodhja
Aschères-le-Marché is located in Franca
Aschères-le-Marché
Aschères-le-Marché
48°06′29″V 2°00′32″L / 48.108056°V 2.008889°L / 48.108056; 2.008889Koordinatat: 48°06′29″V 2°00′32″L / 48.108056°V 2.008889°L / 48.108056; 2.008889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Outarville
Ndërbashkësia La Forêt
Kryetari Daniel Cossu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.9 km2
Popullsia 1167 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45170
INSEE 45009


Aschères-le-Marché është një komunëFrancë. Aschères-le-Marché bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1167 banorë dhe sipërfaqe 20.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]