Ascoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ascoux
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ascoux is located in Franca
Ascoux
Ascoux
48°07′45″V 2°14′55″L / 48.129167°V 2.248611°L / 48.129167; 2.248611Koordinatat: 48°07′45″V 2°14′55″L / 48.129167°V 2.248611°L / 48.129167; 2.248611
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Pithiviers
Ndërbashkësia La Beauce et le Gâtinais
Kryetari Marc Gaudet (PR)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.75 km2
Popullsia 891 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45300
INSEE 45010


Ascoux është një komunëFrancë. Ascoux bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 891 banorë dhe sipërfaqe 6.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ascoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale