Asnières-sur-Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asnières-sur-Oise
Komunë
noform
Pamje nga Asnières-sur-Oise
Stema_figura
Vendndodhja
Asnières-sur-Oise is located in Franca
Asnières-sur-Oise
Asnières-sur-Oise
49°08′00″V 2°21′00″L / 49.1333°V 2.35°L / 49.1333; 2.35Koordinatat: 49°08′00″V 2°21′00″L / 49.1333°V 2.35°L / 49.1333; 2.35
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Sarcelles
Kantoni Viarmes
Ndërbashkësia Carnelle Pays de France
Kryetari Claude Krieguer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.07 km2
Popullsia 2532 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95026


Asnières-sur-Oise është një komunëFrancë. Asnières-sur-Oise bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 2532 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe 14.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]