Aspach, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspach
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aspach is located in Franca
Aspach
Aspach
47°45′45″V 7°09′05″L / 47.7625°V 7.1514°L / 47.7625; 7.1514Koordinatat: 47°45′45″V 7°09′05″L / 47.7625°V 7.1514°L / 47.7625; 7.1514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Sarrebourg
Kantoni Lorquin
Ndërbashkësia Deux Sarres
Kryetari Alain Genin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.13 km2
Popullsia 45 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57790
INSEE 57034


Aspach është një komunëFrancë. Aspach bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 45 banorë dhe sipërfaqe 4.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]