Aspin-Aure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspin-Aure
Komunë
noform
Pamje nga Aspin-Aure
Stema_figura
Vendndodhja
Aspin-Aure is located in Franca
Aspin-Aure
Aspin-Aure
43°04′34″V 0°02′45″P / 43.0761°V 0.0458°P / 43.0761; -0.0458Koordinatat: 43°04′34″V 0°02′45″P / 43.0761°V 0.0458°P / 43.0761; -0.0458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Arreau
Ndërbashkësia Aure
Kryetari Jean Fourtine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.27 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 55 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65240
INSEE 65039


Aspin-Aure është një komunëFrancë. Aspin-Aure bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 55 banorë dhe sipërfaqe 12.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]