Aspin-en-Lavedan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aspin-en-Lavedan
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aspin-en-Lavedan is located in Franca
Aspin-en-Lavedan
Aspin-en-Lavedan
43°04′34″V 0°02′45″P / 43.0761°V 0.045833°P / 43.0761; -0.045833Koordinatat: 43°04′34″V 0°02′45″P / 43.0761°V 0.045833°P / 43.0761; -0.045833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Argelès-Gazost
Kantoni Lourdes-Ouest
Ndërbashkësia Batsurguère
Kryetari Léon Samiguet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.77 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 236 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65100
INSEE 65040


Aspin-en-Lavedan është një komunëFrancë. Aspin-en-Lavedan bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 236 banorë dhe sipërfaqe 1.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]