Assé-le-Bérenger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assé-le-Bérenger
Komunë
Vendndodhja
Assé-le-Bérenger is located in Franca
Assé-le-Bérenger
Assé-le-Bérenger
48°09′23″V 0°19′10″P / 48.1564°V 0.3194°P / 48.1564; -0.3194Koordinatat: 48°09′23″V 0°19′10″P / 48.1564°V 0.3194°P / 48.1564; -0.3194
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Évron
Ndërbashkësia Les Coëvrons
Kryetari Patrick Betton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.68 km2
Popullsia 414 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53600
INSEE 53010


Assé-le-Bérenger është një komunëFrancë. Assé-le-Bérenger bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 414 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 11.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]