Assérac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assérac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Assérac is located in Franca
Assérac
Assérac
47°25′48″V 2°23′21″P / 47.43°V 2.389167°P / 47.43; -2.389167Koordinatat: 47°25′48″V 2°23′21″P / 47.43°V 2.389167°P / 47.43; -2.389167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Saint-Nazaire
Kantoni Herbignac
Ndërbashkësia Cap Atlantique
Kryetari Marcel Bourigault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.91 km2
Popullsia 1773 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44410
INSEE 44006


Assérac është një komunëFrancë. Assérac bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1773 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 32.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]