Assainvillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assainvillers
Komunë
Vendndodhja
Assainvillers is located in Franca
Assainvillers
Assainvillers
46°47′21″V 0°03′28″P / 46.7892°V 0.0578°P / 46.7892; -0.0578Koordinatat: 46°47′21″V 0°03′28″P / 46.7892°V 0.0578°P / 46.7892; -0.0578
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Montdidier
Kantoni Montdidier
Ndërbashkësia Communauté de communes du canton de Montdidier
Kryetari Xavier Dejaiffe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.3 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80500
INSEE 80032


Assainvillers është një komunëFrancë. Assainvillers bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 165 banorë dhe sipërfaqe 7.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]