Assevillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Assevillers
Komunë
Vendndodhja
Assevillers is located in Franca
Assevillers
Assevillers
44°40′34″V 1°52′39″L / 44.6761°V 1.8775°L / 44.6761; 1.8775Koordinatat: 44°40′34″V 1°52′39″L / 44.6761°V 1.8775°L / 44.6761; 1.8775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Chaulnes
Ndërbashkësia Communauté de communes de Haute Picardie
Kryetari Michel Guilbert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.47 km2
Lartësia 87 m (m.n.d.)
Popullsia 267 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80200
INSEE 80033


Assevillers është një komunëFrancë. Assevillers bën pjesë në departamentin Sommerajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 267 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 5.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]