Asson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asson
Komunë
noform
Pamje nga Asson
Vendndodhja
Asson is located in Franca
Asson
Asson
43°08′29″V 0°15′14″P / 43.1414°V 0.2539°P / 43.1414; -0.2539Koordinatat: 43°08′29″V 0°15′14″P / 43.1414°V 0.2539°P / 43.1414; -0.2539
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Nay-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Nay
Kryetari Marc Canton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.02 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 2000 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64800
INSEE 64068


Asson është një komunëFrancë. Asson bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 2000 banorë dhe sipërfaqe 83.02 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Asson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale