Asté

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asté
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Asté is located in Franca
Asté
Asté
43°02′31″V 0°10′08″L / 43.0419°V 0.1689°L / 43.0419; 0.1689Koordinatat: 43°02′31″V 0°10′08″L / 43.0419°V 0.1689°L / 43.0419; 0.1689
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Campan
Ndërbashkësia Haute-Bigorre
Kryetari Thierry Broca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.67 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 533 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65200
INSEE 65042


Asté është një komunëFrancë. Asté bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 533 banorë dhe sipërfaqe 26.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Asté – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale