Aste-Béon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aste-Béon
Komunë
noform
Pamje nga Aste-Béon
Vendndodhja
Aste-Béon is located in Franca
Aste-Béon
Aste-Béon
43°01′24″V 0°24′42″P / 43.0233°V 0.411667°P / 43.0233; -0.411667Koordinatat: 43°01′24″V 0°24′42″P / 43.0233°V 0.411667°P / 43.0233; -0.411667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Laruns
Ndërbashkësia La Vallée d'Ossau
Kryetari Jean-Michel Barrabourg
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.05 km2
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Popullsia 283 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64260
INSEE 64069


Aste-Béon është një komunëFrancë. Aste-Béon bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 283 banorë dhe sipërfaqe 19.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]