Astillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astillé
Komunë
Vendndodhja
Astillé is located in Franca
Astillé
Astillé
47°57′47″V 0°51′06″P / 47.963056°V 0.851667°P / 47.963056; -0.851667Koordinatat: 47°57′47″V 0°51′06″P / 47.963056°V 0.851667°P / 47.963056; -0.851667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Laval
Kantoni Saint-Berthevin
Ndërbashkësia Pays de Craon
Kryetari Loïc Derouet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.73 km2
Lartësia 118 m (m.n.d.)
Popullsia 759 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53230
INSEE 53011


Astillé është një komunëFrancë. Astillé bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 759 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 20.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]