Astis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astis
Komunë
noform
Pamje nga Astis
Vendndodhja
Astis is located in Franca
Astis
Astis
43°26′31″V 0°19′37″P / 43.4419°V 0.326944°P / 43.4419; -0.326944Koordinatat: 43°26′31″V 0°19′37″P / 43.4419°V 0.326944°P / 43.4419; -0.326944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Thèze
Ndërbashkësia Luys en Béarn
Kryetari Alain Caïe
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.16 km2
Lartësia 234 m (m.n.d.)
Popullsia 303 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64450
INSEE 64070


Astis është një komunëFrancë. Astis bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 303 banorë dhe sipërfaqe 3.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Astis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale