Astugue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astugue
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Astugue is located in Franca
Astugue
Astugue
43°02′31″V 0°10′08″L / 43.0419°V 0.1689°L / 43.0419; 0.1689Koordinatat: 43°02′31″V 0°10′08″L / 43.0419°V 0.1689°L / 43.0419; 0.1689
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Bagnères-de-Bigorre
Kantoni Bagnères-de-Bigorre
Ndërbashkësia Haute-Bigorre
Kryetari Jean-paul Rigal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.96 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 293 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65200
INSEE 65043


Astugue është një komunëFrancë. Astugue bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 293 banorë dhe sipërfaqe 7.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Astugue – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale