Athée, Mayenne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athée
Komunë
noform
Pamje nga Athée
Vendndodhja
Athée is located in Franca
Athée
Athée
47°53′13″V 0°57′01″P / 47.886944°V 0.950278°P / 47.886944; -0.950278Koordinatat: 47°53′13″V 0°57′01″P / 47.886944°V 0.950278°P / 47.886944; -0.950278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Château-Gontier
Kantoni Craon
Ndërbashkësia Pays de Craon
Kryetari Lucette Hiver
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.23 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 507 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53400
INSEE 53012


Athée është një komunëFrancë. Athée bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 507 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 17.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]