Athienville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Athienville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Athienville is located in Franca
Athienville
Athienville
50°18′11″V 2°50′13″L / 50.3031°V 2.8369°L / 50.3031; 2.8369Koordinatat: 50°18′11″V 2°50′13″L / 50.3031°V 2.8369°L / 50.3031; 2.8369
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Lunéville
Kantoni Arracourt
Ndërbashkësia Pays du Sânon
Kryetari Jean-Louis Gazin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.96 km2
Lartësia 235 m (m.n.d.)
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54370
INSEE 54026


Athienville është një komunëFrancë. Athienville bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 158 banorë dhe sipërfaqe 12.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]