Atsushi Natori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atsushi Natori
Të dhënat personale
Emri i plotëAtsushi Natori
Data e lindjes (1961-11-12) 12 Nëntor, 1961 (59 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1994Urawa Reds
Ekipi kombëtar
1988–1989Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atsushi Natori (lindur më 12 Nëntor 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
1989 5 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]