Atsushi Uchiyama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atsushi Uchiyama
Të dhënat personale
Emri i plotëAtsushi Uchiyama
Data e lindjes (1959-06-29) 29 Qershor, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982–1992Yamaha Motors
Ekipi kombëtar
1984–1985Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atsushi Uchiyama (lindur më 29 Qershor 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]