Atsuto Uchida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atsuto Uchida
Uchida Schalke 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAtsuto Uchida
Data e lindjes (1988-03-27) 27 Mars, 1988 (33 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSchalke
Numri22
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2010Kashima Antlers
2010–Schalke
Ekipi kombëtar
2008–Japonia74(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atsuto Uchida (lindur më 27 Mars 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 74 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 14 1
2009 13 0
2010 7 0
2011 11 0
2012 7 0
2013 13 0
2014 7 1
2015 2 0
Gjithsej 74 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]