Atsuyoshi Furuta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atsuyoshi Furuta
Të dhënat personale
Emri i plotëAtsuyoshi Furuta
Data e lindjes (1952-10-27) 27 Tetor, 1952 (66 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1975–1984Mazda
Ekipi kombëtar
1971–1978Japonia32(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atsuyoshi Furuta (lindur më 27 Tetor 1952) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje.

Statistikat[redakto | përpunoni burim]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1971 1 0
1972 4 0
1973 3 0
1974 5 0
1975 11 0
1976 2 0
1977 0 0
1978 6 0
Gjithsej 32 0

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]