Attainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attainville
Qytet
Vendndodhja
Attainville is located in Franca
Attainville
Attainville
49°03′V 2°21′L / 49.05°V 2.35°L / 49.05; 2.35Koordinatat: 49°03′V 2°21′L / 49.05°V 2.35°L / 49.05; 2.35
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-d'Oise
Qarku Arrondissement Sarcelles
Kantoni Domont
Ndërbashkësia Plaine Vallée
Kryetari Georges Misserey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.16 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 95028


Attainville është një komunëFrancë. Attainville bën pjesë në departamentin Val-d'Oiserajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 1822 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 7.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]