Attilloncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attilloncourt
Komunë
noform
Pamje nga Attilloncourt
Stema_figura
Vendndodhja
Attilloncourt is located in Franca
Attilloncourt
Attilloncourt
49°51′27″V 3°10′10″L / 49.8575°V 3.1694°L / 49.8575; 3.1694Koordinatat: 49°51′27″V 3°10′10″L / 49.8575°V 3.1694°L / 49.8575; 3.1694
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Château-Salins
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Patrick Gazin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.37 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 105 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57170
INSEE 57036


Attilloncourt është një komunëFrancë. Attilloncourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 105 banorë dhe sipërfaqe 3.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]