Atton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Atton
VendiFranca
RajoniGrand Est
DepartamentiMeurthe-et-Moselle
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Atton është një komunëFrancë. Atton bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 782 banorë dhe sipërfaqe 15.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Atton – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale