Attray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attray
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Attray is located in Franca
Attray
Attray
48°07′23″V 2°06′46″L / 48.123056°V 2.112778°L / 48.123056; 2.112778Koordinatat: 48°07′23″V 2°06′46″L / 48.123056°V 2.112778°L / 48.123056; 2.112778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Loiret
Qarku Arrondissement Pithiviers
Kantoni Outarville
Ndërbashkësia Plaine du Nord Loiret
Kryetari Fabien Gaget
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.74 km2
Popullsia 211 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45170
INSEE 45011


Attray është një komunëFrancë. Attray bën pjesë në departamentin Loiretrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 16.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Attray – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale