Aubarède

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aubarède
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aubarède is located in Franca
Aubarède
Aubarède
43°16′23″V 0°14′19″L / 43.2731°V 0.2386°L / 43.2731; 0.2386Koordinatat: 43°16′23″V 0°14′19″L / 43.2731°V 0.2386°L / 43.2731; 0.2386
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hautes-Pyrénées
Qarku Arrondissement Tarbes
Kantoni Pouyastruc
Ndërbashkësia Coteaux de l'Arros
Kryetari Daniel Gelle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.85 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 250 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 65350
INSEE 65044


Aubarède është një komunëFrancë. Aubarède bën pjesë në departamentin Hautes-Pyrénéesrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 250 banorë dhe sipërfaqe 4.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]